💐BEZPŁATNE konsultacje z ekspertką na czacie 💐 Wysyłka w 24h 💐DARMOWA DOSTAWA od 99,00 zł z Orlen Paczką 💐

Amodimethicone

Ilość produktów: 12.

Nazwa zwyczajowa: aminodimetylosiloksan

Opis: Polimer silikonowy

Działanie kosmetyczne:

Emolient suchy, tworzy film na powierzchni skóry i włosów, który ogranicza ucieczkę wody, niekomedogenny, czyli nie powoduje powstawania zaskórników.

Substancja kondycjonująca włosy: poprawia rozczesywanie na sucho i na mokro, zapobiega splątywaniu, wygładza włosy, wykazuje działanie antystatyczne, dzięki czemu zapobiega elektryzowaniu się włosów. Wpływa na właściwości sensoryczne, nadaje połysk i pozostawia uczucie miękkości na włosach. Utrwala fryzurę. Stosowany jest zarówno w preparatach do stylizacji włosów takich jak aerozole, pianki oraz w preparatach kondycjonujących włosy np. w odżywkach, maskach.

Regulacje prawne:

Brak szczegółowych regulacji prawnych dla amodimetylosiloksanu w produktach kosmetycznych.

Bezpieczeństwo:

Silikony stosowane w kosmetykach są bezpieczne dla zdrowia nawet w wysokich stężeniach (<90%). Nie wykazują właściwości drażniących ani alergizujących. Bezpieczeństwo ich stosowania zostało potwierdzone przez Komitet ds. Bezpieczeństwa Konsumentów (SCCS): SCCS/1241/10 oraz SCCS/1549/15.

Jak większość silikonów jest związkiem zarówno hydrofobowym, jak i lipofobowym. Dlatego nie ma powinowactwa do struktur naskórka – i nie wnika w głąb skóry. Jego wnikanie w skórę uniemożliwia również duża masa cząsteczkowa – polimery o dużych cząsteczkach po zastosowaniu na skórę pozostają na jej powierzchni.

Źródło: kosmopedia