💐BEZPŁATNE konsultacje z ekspertką na czacie 💐 Wysyłka w 24h 💐DARMOWA DOSTAWA od 99,00 zł z Orlen Paczką 💐

Final wash

Ilość produktów: 78.

FINAL WASH

Termin „final wash” znajduje obecnie ważne miejsce w dziedzinie pielęgnacji włosów. Niestety, w dalszym ciągu, mycie końcowe jest przez niektórych pomijane, a okazuje się, że to kluczowy krok, który może wpłynąć na zdrowie, wygląd i długowieczność włosów. 

Co oznacza termin “final wash”?

Końcowe mycie, znane również jako „ostatnie mycie” lub „mycie resetujące”, odnosi się do celowego oczyszczenia włosów przy użyciu szamponu oczyszczającego lub na bazie siarczanów. Ten krok jest zwykle wykonywany przed rozpoczęciem nowego schematu pielęgnacji włosów, takiego jak przejście na produkty naturalne, rozpoczęcie stosowania metody “curly girl”, a także przygotowanie do zabiegu chemicznego, takiego jak farbowanie, trwała ondulacja lub prostowanie. Gruntowne oczyszczanie jest ważną czynnością w pielęgnacji, gdyż pozwala utrzymać równowagę hydrolipidową skóry głowy, a także pozbycie się nadbudowanych substancji.

Podstawowe składniki szamponów “final wash”:

SLS i SLES– Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate – substancje myjące, które uwalniają brud i złogi tłuszczu z włosów i skóry głowy, zapewniając podczas mycia dużą ilość piany.

SMS – Sodium Myreth Sulfatemocny, anionowy detergent dogłębnie oczyszczający skórę głowy i włosy.

ALS – Ammonium Lauryl Sulfateanionowa substancja powierzchniowo czynna. Ma właściwości myjące oraz pianotwórcze.

Sodium C14-16 Olefin Sulfonatesubstancja powierzchniowo czynna, która ułatwia łączenie się wody z brudem i substancjami tłuszczowymi, dzięki czemu pomaga w usuwaniu zanieczyszczeń z powierzchni skóry lub włosów

Sprawdź: nasz bestseller –  final wash