Test na porowatość

Jak go wykonać i dlaczego warto poznać porowatość włosów?

Test na porowatość składa się z kilku prostych pytań dotyczących Twoich włosów oraz ich kondycji. Najbardziej trafnym i wiarygodnym sposobem na jej określenie jest badanie mikroskopem. Jednak test w formie quizu, to bardzo przydatny i praktyczny sposób na określenie naszych włosów i dobranie pielęgnacji. W zależności od porowatości właściwie dobierzesz kosmetyki, np. oleje, odżywki oraz maski. Dzieląc się wynikiem testu z naszą ekspertką na czacie, wspólnie dobierzecie produkty, które będą sprzyjały Twoim włosom.

W podsumowaniu poniższego testu znajdziesz również przygotowaną przez nas charakterystykę oraz zasady pielęgnacyjne, dzięki którym jeszcze lepiej zrozumiesz potrzeby swoich włosów. 

 

...
Rozpocznij test
Jakie są Twoje włosy?
Czy Twoje włosy się puszą?
Jak długo schną bez pomocy suszarki?
Jakie są w dotyku?
Jak wyglądają?
Gdy rozczeszesz włosy...
Czy Twoje włosy są przesuszone?
Czy Twoje włosy są przyklapnięte?
Czy Twoje włosy się plączą?
Gumka lub spinka do włosów…
Czy rozjaśniasz/farbujesz/prostujesz/kręcisz lokówką?
Jak długo utrzymuje się wystylizowana fryzura?
Czy Twoje włosy mają tendencję do strączkowania (zbijania się w długie kolonie tzw. “strąki”)?
Gdy zaczeszesz włosy na bok...
Czy musisz często podcinać włosy?
Czy Twoje włosy są wrażliwe na zmiany pogody, zwłaszcza wilgotności powietrza?
Kolejne pytania są dla osób zaawansowanych w temacie pielęgnacji włosów. Nie są konieczne, do ukończenia testu. Chcesz na nie odpowiedzieć?
Sprawdź odpowiedzi

Czym jest porowatość włosów?

Porowatość włosów to najprościej mówiąc, stopień odchylenia łusek włosa od jego łodygi. Na porowatość włosów wpływa oczywiście nasza natura, ale również odpowiednia pielęgnacja, a więc w zależności od stosowanych kosmetyków, sposobu stylizacji oraz zabiegów fryzjerskich porowatość włosów może się obniżać lub podwyższać. Test wskazuje jeden z trzech typów porowatości włosów:

Wysoka porowatość – największe odchylenie łusek włosa, przez co zazwyczaj włosy są najbardziej wymagające i lubią złożoną, dopasowaną pielęgnację.

Niska porowatość – łuski przylegające do łodygi, a włosy przeważnie wyglądają na gładkie i zdrowe, lecz bardzo często towarzyszy im przyklap, utrata objętości i odporność na próby stylizacji/modelowania. Włosy niskoporowate nie przepadają za bogatą pielęgnacją.

Średnia porowatość – średnie odchylenie łusek, włosy posiadają zarówno zalety, jak i wady tych o niskiej i wysokiej porowatości.

Grafika przedstawiająca porowatość włosów

Test na porowatość, co dalej?

Od tego, jaką masz porowatość, częściowo zależy los Twojej przygody ze świadomą pielęgnacją. Ustalenie, czy włosy są wysoko-, nisko- lub średnioporowate ukierunkuje plan działania i co najważniejsze – w prosty sposób pozwoli dobrać samodzielnie najlepsze kosmetyki dla konkretnych włosów.

Jeśli wolisz, żeby dobrała je Ekspertka, napisz do nas na czacie, korzystając z całkowicie darmowych konsultacji i planów pielęgnacyjnych.