Włosy Wysokoporowate

Włosy Wysokoporowate 

Na podstawie naszego testu, wiesz już, że masz włosy wysokoporowate, świetnie! Pierwszy, ważny krok za Tobą. Teraz dowiedz się więcej i poznaj triki i zasady pielęgnacyjne, dzięki którym podkreślisz piękno swoich włosów.

Już teraz możesz samodzielnie dobrać produkty do swoich wysokoporów, poniżej dowiesz się jakie kosmetyki sprawdzą się przy tej porowatości. Dla ułatwienia wszystkie produkty dedykowane włosom wysokoporowatym znajdziesz tutaj. Jeśli wolisz, żeby dobrała je Ekspertka, niezmiennie zapraszamy na czat po zawsze darmowe konsultacje i plany pielęgnacyjne.

Jakie są włosy wysokoporowate?

Zostały zniszczone farbowaniem, rozjaśnianiem, bądź zabiegami fryzjerskimi lub są po prostu wysokoporowate z natury. Zazwyczaj wymagają uwagi i lubią złożoną pielęgnację z dużą ilością emolientów. 

Charakterystyka włosów wysokoporowatych

Łuski włosów wysokoporowatych są znacznie odchylone od łodygi włosa, przez co:

  • łatwo chłoną wodę i namaczają się, a także szybko ją oddają, więc i dość sprawnie schną samoistnie,
  • podatne zarówno na przesuszenie, jak i na “uciekanie” humektantów, przez co niezbędne jest ich solidne domykanie we włosie emolientem,
  • w konsekwencji czego mogą się kruszyć i łamać,
  • puszą się i ciężko je dociążyć,
  • są wrażliwe na zmiany warunków atmosferycznych, zwłaszcza skrajnych: albo duża wilgotność powietrza, albo niska – wtedy puszą się jeszcze bardziej,
  • podatne na odkształcenia i stylizację, a wykonane na nich fryzury są trwałe, mogą się także zaplątywać w gumkę.

Jak wyglądają włosy wysokoporowate

  • spuszone i splątane,
  • pozbawione blasku i matowe,
  • szorstkie i suche w dotyku,
  • często kręcone, ale nie tylko.

Oleje polecane w pielęgnacji włosów wysokoporowatych

Do włosów wysokoporowatych, najbardziej sprawdzą się oleje o dużych cząsteczkach, takie o dużej zawartości kwasów omega-3 oraz omega-6. Zapoznaj się z poniższą listą i pozbądź się wątpliwości, który olej do włosów wysokoporowatych będzie najlepszą opcją: 

Jak widzisz lista jest dość pokaźna, a kilka propozycji jest na tyle uniwersalnych, że spokojnie, możesz je wykorzystać zarówno do włosów, jak i twarzy.

Odżywki do włosów wysokoporowatych

W przypadku włosów wysokoporowatych, postaw na treściwą pielęgnację, dociążenie i zapobieganie “uciekaniu” nawilżenia. Zwracaj uwagę na wyżej opisane oleje, dedykowane wysokiej porowatości. Pomocne będą wygładzające proteiny roślinne o delikatniejszym działaniu. Pamiętaj, aby nawilżenie domykać emolientem.

Tutaj sprawdź, które z odżywek i masek warto wziąć pod uwagę, układając plan pielęgnacyjny dla włosów o wysokiej porowatości.

Twoje wysokoporowate włosy są kręcone?

Aby podkreślić skręt włosów o wysokiej porowatości, warto mieć w zanadrzu dobrą odżywkę bez spłukiwania. Odpowiednia dobrana odżywka b/s wzmocni skręt włosów oraz przygotuje je na przyjęcie kosmetyku stylizującego. Na włosach wysokoporowatych bardzo dobrze spisuję się stylizatory o średniej oraz delikatnej mocy utrwalającej.

 

Jeśli pragniesz nowinek ze świata włosowego – dołącz do naszej grupy na Facebooku – Akademia Świadomej Pielęgnacji czeka na Twój post.

 

 

Przeczytaj więcej