PLOPPING

Co to jest plopping do włosów kręconych?

Plopping to technika, w której używa się bawełnianej koszulki (lub poszewki na poduszkę, albo ręcznika z mikrofibry), aby wysuszyć mokre loki w samodzielnym kopcu na szczycie głowy, co pomaga zwiększyć ich definicję i ograniczyć puszenie się. Zasadniczo, jest to zatwierdzona alternatywa dla kręcenia ręcznika wokół głowy.

Dlaczego plopping jest lepszy od “skręconego ręcznika”?

Ponieważ kiedy zawijasz i skręcasz swoje loki w ręczniku, stają się one rozciągnięte (od skręcania) i kędzierzawe (od szorstkiego, nierównego ręcznika). Plopping natomiast utrzymuje mokre loki w zwartej formie, ściskając je w harmonijkę na czubku głowy, dzięki czemu Twoje korzenie zachowują objętość, loki pozostają zbite, a otoczka włosa jest gładka (dzięki miękkiej bawełnianej tkaninie).

TRUST MY SISTER - ręcznik z mikrofibry do ploppingu i odciskania nadmiaru wody z włosów w kolorze różowym-białym

Sprawdź nasze produkty do PLOPPING’U

Czy plopping działa na wszystkie rodzaje włosów?

Nie, plopping nie nada Ci loków, jeśli nie masz jeszcze loków (lub ścisłej struktury fal). Jeżeli masz włosy falowane, prawie kręcone (np. typ 2c), plopping może pomóc Twoim falom lepiej się zlepić i wyglądać na bardziej zdefiniowane, więc zdecydowanie warto spróbować i zobaczyć, jak Twoje włosy na to zareagują. Jeżeli jednak plopping nie sprawdzi się na Twoich falach, nie martw się – poniżej znajdziesz opcję modyfikacji.

Podobnie, plopping nie sprawdza się w przypadku bardzo ciasnych zwojów lub włosów typu 4, ponieważ ma tendencję do zatrzymywania wilgoci i wydłużania procesu suszenia, a także wiąże się z wysokim ryzykiem powstawania plątaniny i węzłów, ponieważ wymaga ściskania i odwracania włosów. Nie oznacza to, że niemożliwe jest uzyskanie dobrych rezultatów ploppingu na włosach typu 3c lub 4a, ale ogólnie rzecz biorąc, plopping wydaje się być najlepszym rozwiązaniem dla włosów typu 2c, 3a i 3b.

Jak to zrobić? – sposób z koszulką bawełnianą

  1. Ułóż koszulkę na płaskiej powierzchni tak, aby rękawy były na górze.
  2. Połóż czubek głowy na środku koszulki,
  3. Chwyć rękawy koszulki i przełóż je w stronę czoła tak, aby góra koszulki zasłoniła tył głowy.
  4. Zwiąż rękawy na czole.
  5. Dół bluzki zwiąż na czubku głowy.

Możesz wykorzystać w tym celu także turban z mikrofibry.

Plopping – zobacz jak to zrobić!

Plopping: best technique to dry your hair without damaging it – Les Secrets de Loly

Jak długo robić plopping?

Tak naprawdę nie ma tu dobrej lub złej odpowiedzi – niektórzy robią to tylko przez 5-10 minut, inni przez 15-20, jeszcze inni przez godzinę, a niektórzy przysięgają, że robią to przez całą noc, kiedy śpią. To, jak długo będziesz je układać, zależy od rodzaju włosów, ich długości, porowatości i stylu życia, więc jest to jeden z tych momentów, w których eksperymentowanie jest wymagane (jak już pewnie wiesz).

Sprawdź inne techniki w naszym słowniku.