💐BEZPŁATNE konsultacje z ekspertką na czacie 💐 Wysyłka w 24h 💐DARMOWA DOSTAWA od 99,00 zł z Orlen Paczką 💐

sodium hydroxy methyl glycinate

Jeden produkt.

Formaldehyd, Formalina, Aldehyd mrówkowy, Metanal

Organiczny związek chemiczny, bezbarwny, zasadowy gaz z grupy aldehydów, rozpuszczalny w wodzie, powstający podczas niepełnego spalania substancji zawierających węgiel. Otrzymuje się go poprzez utlenienie i odwodornienie metanolu na katalizatorze tlenkowym (molibdeniany żelaza lub bizmutu) lub srebrowym. Jest substancją silnie toksyczną, trucizną o bardzo duszącym zapachu, dodatkowo wysoce niestabilną chemicznie.

W kosmetyku pełni funkcję konserwantu, stosowany także w odżywkach do paznokci, jako trutka na osłabione paznokcie, w celu wywołania w nich reakcji obronnej na toksynę, w konsekwencji regeneracji oraz wzmocnienia.

Substancja syntetyczna

Substancja silnie drażniąca i alergizująca, toksyczna i rakotwórcza. Już najmniejsze stężenia mogą doprowadzić do ciężkich chorób skórnych i nie tylko! Ma także destrukcyjny wpływ na środowisko naturalne. Istnieje również szereg innych substancji uwalniających formaldehyd. Oto niektóre z nich, o największym potencjale do uwalniania formaldehydu: Diazolidinyl Urea, Imidazolidinyl Urea, DMDM Hydantoin, Quaternium-15, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol (Bronopol), Sodium Hydroxymethylglycinate, Sodium Polynaphthalenesulfonate (SPN), Tosylamide/Formaldehyde Resin, Polyoxymethylene Urea, 5-Bromo-5-Nitro-1,3 Dioxane (Bronidox), Glyoxal, Methanol (Methyl Alcohol). Dopuszczalne stężenie w kosmetykach czystego formaldehydu: Max. 5% w produkcie do paznokci (przed użyciem należy ochronić skórki wokół paznokci substancją natłuszczającą, z solidnymi właściwościami okluzyjnymi), 0,1% w produkcie do higieny jamy ustnej i pielęgnacji ust oraz 0,2% w pozostałych kosmetykach. W kosmetykach, w których jego stężenie jest wyższe niż 0,5% producent ma obowiązek wyszczególnić ten składnik w wykazie INCI np. pogrubioną czcionką i opublikować na etykiecie produktu dodatkową informację, że produkt zawiera formaldehyd oraz podać jego stężenie w kosmetyku. Kosmetyków z tym składnikiem nie należy stosować na okolice oczu, ust, do higieny jamy ustnej, a także na uszkodzoną skórę. Nie powinien być stosowany w kosmetykach dla dzieci i kobiet w ciąży.

Źródło: wizaz.pl