💐BEZPŁATNE konsultacje z ekspertką na czacie 💐 Wysyłka w 24h 💐DARMOWA DOSTAWA od 149,99 z Orlen Paczką 💐

Rosa Canina Petal Floral Water

Jeden produkt.

Hydrolat z płatków dzikiej róży 

(łac. Rosa canina, and. wild rose)

Hydrolat (floral water) – czyli woda kwiatowa lub roślinna. Nazwa “floral water” może być nieco myląca, gdyż hydrolaty powstają nie tylko w wyniku destylacji części kwiatów, ale także i innych organów roślinnych. Należy więc zawrzeć tę informację, np. z płatków kwiatowych – “…petal floral water”, z liści – “… leaf flower water”.

Jest to produkt uboczny produkcji olejków eterycznych. Powstaje podczas destylacji części roślin parą wodną. Posiada dużo słabsze właściwości niż dany olejek eteryczny, ale dzięki temu działanie również jest łagodniejsze, dlatego hydrolaty znalazły zastosowanie w pielęgnacji nawet wrażliwej skóry twarzy lub skóry głowy. Z uwagi na przeróżne właściwości rośliny wyjściowej, sprawdzają się w roli toników lub wcierek.

DZIAŁANIE i WŁAŚCIWOŚCI hydrolatu różanego:

  • delikatnie nawilża skórę głowy, a także włosy,
  • dzięki czemu sprawdzi się jako jednoskładnikowa wcierka do skóry głowy,
  • a także jako podkład pod olejowanie włosów,
  • koi i łagodzi podrażnienia, goi ranki.

CIEKAWOSTKA:

Dzika róża zwana jest także różą psią, bądź szypszyną. Jej płatki nadają się do kandyzowania! Wykorzystywane są potem do dekorowania ciast i tortów. Krzew dzikiej róży służy jako podkładka do szczepienia innych, bardziej dekoracyjnych i atrakcyjnych odmian róż ogrodowych.