💐BEZPŁATNE konsultacje z ekspertką na czacie 💐 Wysyłka w 24h 💐DARMOWA DOSTAWA od 99,00 zł z Orlen Paczką 💐

Organic Lemongrass

Jeden produkt.

Olejek z trawy cytrynowej, Olejek z palczatki cytrynowej

Opis chemiczny

Naturalny olejek eteryczny z trawy cytrynowej, gatunku trawy z rodziny wiechlinowatych. Otrzymywany w procesie destylacji parą wodną liści palczatki cytrynowej. Posiada intensywny, cytrusowy zapach ze względu na wysoką zawartość cytralu. Zawiera także eugenol, geraniol, cytronelol, limonen i linalol.

Działanie w kosmetykach

Olejek pielęgnuje skórę głowy i nadaje połysk włosom. Działa regulująco na wydzielanie sebum, dobrze sprawdza się do przetłuszczającej skóry głowy, twarzy i ciała. Działa antybakteryjnie, przeciwgrzybicznie, przeciwzapalnie i zapobiega łupieżowi. Wzmacnia cebulki i stymuluje porost. Ma działanie pobudzające, odświeżające i oczyszczające. Wykorzystywany w przemyśle perfumeryjnym, jako składnik zapachowy i niwelujący niepożądane zapachy w kosmetyku, a także w preparatach odstraszających owady. Poprawia nastrój i samopoczucie, znosi zmęczenie i energetyzuje.

Typ składnika

Substancja roślinna

Funkcja w kosmetyku

Substancja antybakteryjna
Substancja antyseptyczna, przeciwzapalna
Substancja grzybobójcza, fungicyd
Substancja przeciwłupieżowa, wzmacniająca cebulki, stymulująca porost włosów
Substancja przeciwłojotokowa
Substancja tonizująca
Substancja zapachowa
Substancja maskująca

 

Ostrzeżenia

Substancja sklasyfikowana jako groźny alergen. Nie należy nakładać czystego olejku na skórę bez uprzedniego rozcieńczenia. Nawet po rozcieńczeniu 4-6 kropli na 15ml oleju bazowego i użyciu na skórę całego ciała, olejek przenika do krwi i wywołuje działanie ogólne, nierzadko także niepożądane skutki uboczne. Dotyczy wysokich stężeń: Olejek nierozcieńczony może podrażniać skórę. Nie stosować u dzieci. Chronić przed dziećmi. Kobietom w ciąży zaleca się konsultację z lekarzem przed użyciem olejku. Po użyciu olejku nie należy wystawiać skóry na bezpośrednie działanie słońca. Zalecane filtry UV.

Źródło: wizaz.pl