✔️ Wysyłka w 24h ✔️ DARMOWA DOSTAWA Orlen Paczka od 149,99 zł ✔️ Bezpłatne konsultacje - porozmawiaj z ekspertką na czacie ✔️

organic lemongrass

Jeden produkt.

Olejek z trawy cytrynowej, Olejek z palczatki cytrynowej

Naturalny olejek eteryczny z trawy cytrynowej, gatunku trawy z rodziny wiechlinowatych. Otrzymywany w procesie destylacji parą wodną liści palczatki cytrynowej. Posiada intensywny, cytrusowy zapach ze względu na wysoką zawartość cytralu. Zawiera także eugenol, geraniol, cytronelol, limonen i linalol.

Olejek pielęgnuje skórę głowy i nadaje połysk włosom. Działa regulująco na wydzielanie sebum, dobrze sprawdza się do przetłuszczającej skóry głowy, twarzy i ciała. Działa antybakteryjnie, przeciwgrzybicznie, przeciwzapalnie i zapobiega łupieżowi. Wzmacnia cebulki i stymuluje porost. Ma działanie pobudzające, odświeżające i oczyszczające. Wykorzystywany w przemyśle perfumeryjnym, jako składnik zapachowy i niwelujący niepożądane zapachy w kosmetyku, a także w preparatach odstraszających owady. Poprawia nastrój i samopoczucie, znosi zmęczenie i energetyzuje.

Substancja roślinna

  • Substancja antybakteryjna
  • Substancja antyseptyczna, przeciwzapalna
  • Substancja grzybobójcza, fungicyd
  • Substancja przeciwłupieżowa, wzmacniająca cebulki, stymulująca porost włosów
  • Substancja przeciwłojotokowa
  • Substancja tonizująca
  • Substancja zapachowa
  • Substancja maskująca

 

Substancja sklasyfikowana jako groźny alergen. Nie należy nakładać czystego olejku na skórę bez uprzedniego rozcieńczenia. Nawet po rozcieńczeniu 4-6 kropli na 15ml oleju bazowego i użyciu na skórę całego ciała, olejek przenika do krwi i wywołuje działanie ogólne, nierzadko także niepożądane skutki uboczne. Dotyczy wysokich stężeń: Olejek nierozcieńczony może podrażniać skórę. Nie stosować u dzieci. Chronić przed dziećmi. Kobietom w ciąży zaleca się konsultację z lekarzem przed użyciem olejku. Po użyciu olejku nie należy wystawiać skóry na bezpośrednie działanie słońca. Zalecane filtry UV.

Źródło: wizaz.pl