Włosy średnioporowate

Na podstawie naszego testu, wiesz już, że masz włosy średnioporowate, świetnie! Pierwszy, ważny krok za Tobą. Teraz dowiedz się się więcej i poznaj triki i zasady pielęgnacyjne, dzięki którym podkreślisz piękno swoich włosów.

Już teraz możesz samodzielnie dobrać produkty do swoich średnioporów, poniżej dowiesz się jakie kosmetyki sprawdzą się przy tej porowatości. Dla ułatwienia wszystkie produkty dedykowane włosom średnioporowatym znajdziesz tutaj. Jeśli wolisz, żeby dobrała je Ekspertka, niezmiennie zapraszamy na czat po zawsze darmowe konsultacje i plany pielęgnacyjne.

Jak rozpoznać włosy średnioporowate

łuska włosów średnioporowatych

Włosy średnioporowate występują najczęściej i posiadają zarówno cechy włosów niskiej, jak i wysokiej porowatości. Ich łuski są delikatnie odchylone od struktury włosa i rozmieszczone są mniej regularnie na jego powierzchni niż w przypadku włosów niskoporowatych.  

  • mogą zarówno być idealnie gładkie, jak i niekiedy lekko się puszyć,
  • schną umiarkowanie szybko i łatwiej je dociążyć, niż wysokoporowate, 
  • przy znacznej przewadze emolientów w pielęgnacji, mogą tracić objętość lub ulegać strączkowaniu.

Sam_ widzisz, posiadacze włosów średniporowatych często mogą czuć się zdezorientowani, gdyż ich włosy z jednej strony mogą wykazywać cechy charakterystyczne dla niskoporów, a w kolejnym aspekcie bardziej przypominać włosy wysokoporowate i poznanie ich potrzeb jest często żmudnym procesem.

Oleje polecane w pielęgnacji włosów średnioporowatych

Na włosy średnioporowate najlepiej stosować oleje średniocząsteczkowe, czyli takie o zawartości kwasów jednonienasyconych z grupy omega 7 i omega 9. Do olejów szczególnie dedykowanych włosom średnioporowatym, możemy zaliczyć:

Odżywki i maski do włosów średnioporowatych

Podobnie jak w przypadku olejów, średniopory będą uwielbiać odżywki lub maski zawierające w składzie cząsteczki o średniej wielkości, np. hydrolizowane proteiny. Paradoksalnie, mimo że ten typ włosa to takie średniaki i mogłoby się wydawać, że są mało wymagające, to właśnie włosy średnioporowate wymagają szczegółowej analizy aktualnej równowagi PEH. W zależności, czy bliżej im do wysokoporów, czy włosów niskoporowatych – składniki przez nie tolerowane będą skrajnie różne, więc ciężko jest stworzyć dla nich uniwersalny plan pielęgnacyjny. Jak nigdy, polecamy w tym celu konsultacje na czacie z Ekspertkami ❤️

Tutaj sprawdź, które z odżywek i masek warto wziąć pod uwagę, układając plan pielęgnacyjny dla włosów o średniej porowatości. 

Jak zadbać o kręcone włosy średnioporowate

Aby podkreślić skręt włosów o średniej porowatości, warto mieć w zanadrzu dobrą odżywkę bez spłukiwania. Odpowiednia dobrana odżywka b/s wzmocni skręt włosów oraz przygotuje je na przyjęcie kosmetyku stylizującego. Dzieła dopełni stylizator w formie żelu – na włosach średnioporowatych bardzo dobrze spisują się żele o mocnej i średniej mocy utrwalającej. Jeśli połączymy to z kilkuminutowym, cierpliwym ugniataniem – włosy odwdzięczą nam się pięknym, naturalnym skrętem.

Jeśli pragniesz nowinek ze świata włosowego – dołącz do naszej grupy na Facebooku – Akademia Świadomej Pielęgnacji czeka na Twój post.

 

Przeczytaj więcej