Naturalne i zdrowe farbowanie włosów z Loczkiem – zioła barwiące

Loczek Zioła Barwiące Henna Cassia Indygo

Wykorzystanie barwników roślinnych w naturalnym farbowaniu prawdziwie zrewolucjonizowało świat włosomaniactwa. Jest to sposób zarówno na piękny kolor, jak i na pielęgnację,
bo nic tak nie kondycjonuje, jak
hennowanie, cassiowanie i indygowanie

W tym artykule podpowiemy, jak przygotować mieszanki barwiące, czego unikać, co ze sobą łączyć oraz jak wyczarować ten słynny “lisi rudy”.

Odkryjcie z nami tajniki ziołowania!
Zachęcamy do lektury

ZACZNIJ Z LOCZKIEM ZIOŁOWE FARBOWANIE WŁOSÓW

Cześć! Z radością ogłaszamy naszą nową akcję, dotyczącą naturalnego barwienia włosów za pomocą ziół. Przybliżymy Wam nieco specyfikę ziołowania, podpowiemy jak to działa oraz przybliżymy produkty.

W tygodniu od 22 do 28 lutego br. będą pojawiały się kolejne odsłony tego, co dla Was przygotowaliśmy. Zapraszamy!

artykuł poświęcony HENNIE

artykuł o CASSII

artykuł o INDYGO

Loczek ziołowe farbowanie indygo

artykuł o DODATKACH

Barwniki roślinne – jak to działa?

Wykorzystywanie naturalnych barwników, ukrytych w różnych częściach roślin ma swoje początki już wiele, wiele lat temu. Z czasem odkryto, że niektóre z tych wyjątkowych pigmentów mają unikalną zdolność łączenia się z wiązaniami budulca naszych włosów – keratyny.

Dzięki temu zyskujemy efekt kolorystyczny, a także pogrubienie włosa, odżywienie i wzmocnienie. Takie połączenie korzyści zaowocowało znacznym wzrostem popularności roślin barwiących.

Mówimy o trzech głównych ziołach:

_______________________

Rudej HENNIE

Złotej CASSII

INDYGO czyli brązy i czerń.

_______________________

Zalety ziołowej koloryzacji włosów

 • jest w 100% naturalna,
 • daje możliwość uzyskania wielowymiarowych kolorów,
 • nie powoduje zniszczeń i nie uszkadza włosów,
 • wręcz przeciwnie! wzmacnia je i kondycjonuje,
 • dzięki zdolności łączenia się barwników z keratyną włosa – realnie go pogrubia,
 • dodaje objętości i pięknego blasku włosom,
 • to remedium na zniszczenia i sposób na świetną regenerację,
 • alternatywa dla farbowania chemicznego.

Wybór produktów

Wszystkie produkty dostępne w naszym sklepie – przeróżne zioła, dodatki tonujące i zakwaszające oraz przydatne akcesoria znajdziesz zbiorczo tutaj NATURALNE FARBOWANIE 

oraz z poszczególnych podkategoriach:

Ola Łysenko jest pasjonatką ziół barwiących.

Nieustająco pogłębia swoją wiedzę, by móc służyć Wam radą. Masz pytania? Zastanawiasz się, jak stworzyć swoją pierwszą mieszankę? A może zależy Ci na zmianie koloru lub pogłębieniu jego tonu? Napisz do Oli! henna@loczek.pl

Mity związane z ziołami barwiącymi

Naturalna, ziołowa koloryzacja rządzi się swoimi prawami.

 1. Poszczególne zioła barwiące cechują się unikalną specyfiką.
 2. Roślinne pimenty mają swoje wymagania.
 3. Przede wszystkim, efekty kolorystyczne, jakie możemy osiągnąć są przeróżne, wielowymiarowe i zależą od kilku czynników, które należy spełnić.

To wszystko czyni świat naturalnego farbowania fascynującym, inspirującym i twórczym. Jednak na przestrzeni czasu, powstało kilka mitów i niepoprawnych przekonań. Czas je obalić i podkreślić rangę prawdziwych informacji.

Loczek Mity zioła barwiące infografika

Dodatki do ziół barwiących

Aby uzyskać efekt kolorystyczny na włosach, do jakiego dążymy, należy pamiętać o niezwykle ważnych dodatkach do ziół naturalnie koloryzujących. Dzięki nim, odpowiednio przygotujemy mieszankę barwiącą, ułatwimy wydzielenie się barwnika, zadbamy o ton i odcień naszego koloru, a także zapobiegniemy przesuszeniu.

Przydatne akcesoria 

Loczek kokosowa miska i łyżka

Loczek kokosowa miska z łyżką

Aby jeszcze bardziej ułatwić Wam ziołowe farbowanie oraz je uprzyjemnić, na inaugurację naszej akcji przygotowaliśmy tę oto nowość. W misce z łyżeczką Loczka z łatwością przygotujesz swoją mieszankę ziół. Jest w 100% naturalna i biodegradowalna. Powstała z prawdziwej łupiny kokosa! 

Polecamy także rozszerzony zestaw akcesoriów

Loczek zestaw akcesoriów do ziół barwiących

Zestaw akcesoriów do ziół barwiących

Miska kokosowa z łyżeczką wraz z czepkiem termicznym oraz biodegradowalną pelerynką to niezwykle praktyczny zestaw, który ułatwi zarówno przygotowanie każdej mieszanki, jak i cały proces ziołowania włosów.

Ważne

Pamiętaj, że efekt kolorystyczny ziołowego farbowania włosów zależy od wielu czynników, jak np. od jakości i świeżości ziół, sposobu przygotowania mieszanek, a także samych włosów przed ziołowaniem. Następnie niezwykle ważne są indywidualne preferencje naszych włosów, ich kolor wyjściowy oraz podatność na przyjmowanie barwnika. Naturalna koloryzacja to zajęcie twórcze i inspirujące, choć czasem także nieprzewidywalne… Dlatego podkreślamy wagę prób uczuleniowych i kolorystycznych oraz to, że zagwarantowanie określonego koloru w 100% nie jest możliwe. Bardzo prosimy, pamiętajcie o tym.


Ziołowa koloryzacja włosów jest Twoim nawykiem? A może dopiero zagości we włosowej rutynie? Podziel się tym z nami.

Odwiedź społeczności Loczka i podziel się z nami swoimi wyborami i efektami pielęgnacji także na grupie Akademia Świadomej Pielęgnacji oraz Instagramie.

Akademia Świadomej Pielęgnacji Sklepu Loczek

Przeczytaj więcej