TEST Z WIEDZY 2: DETERGENTY I KONSERWANTY
/
TEST Z WIEDZY 2: DETERGENTY I KONSERWANTY
Wiesz już, co może podrażniać Twoją skórę głowy i wysuszać włosy?
Wiesz już, co może podrażniać Twoją skórę głowy i wysuszać włosy?
Rozpocznij test
SLS (Sodium Lauryl Sulfate) to:
Nie taki diabeł straszny jak go malują! Sodium Lauryl Sulfate to mocny detergent, występujący w niektórych szamponach. Warto stosować go raz w miesiącu, by pozbyć się z włosów nadbudowanych składników. Używany częściej może wysuszać.
Behentrimonium Chloride to:
Chlorek dokozylotrimetyloamoniowy... Łatwo połamać na nim język! Jest delikatną substancją myjącą, występuje powszechnie w odżywkach i szamponach.
Samodzielnie składnik "ALCOHOL" oznacza:
"Alcohol" pełni w kosmetyku funkcję konserwantu, chroni go przed zepsuciem, skażeniem bakteriami, grzybami i drobnoustrojami. Może być drażniący dla wrażliwej skóry głowy i wysuszający dla włosów.
Paraffinum Liquidum i Mineral Oil to:
Parafina pozostawia tłusty ciężki film, który uniemożliwia nawilżającym składnikom aktywnym wnikanie wgłąb włosa. Tę substancję zmyjesz przy użyciu szamponu z SLS.
Cetyl Alcohol to:
Alkohol cetylowy to składnik kondycjonujący. Zmiękcza i wygładza włosy, tworząc na ich powierzchni lekką warstwę ochronną. Pełni również funkcję emulgatora w kosmetyku.
Cetrimonium Chloride to:
Kolejny łamaniec językowy! Chlorek cetylotrójmetyloamoniowy ma właściwości emulgujące i myjące, sprawia, że kosmetyk jest łatwiejszy w spłukiwaniu. Nadaje połysk, gładkość, i zapobiega elektryzowaniu się włosów.
Dimethicone zmywamy:
Dimetikon jest silikonem łatwozmywalnym łagodnym szamponem. To oznacza, że stosując metodę OMO nie musisz obawiać się o jego nabudowywanie się. Ma właściwości wygładzające i nabłyszczające, ułatwia też rozczesywanie.
Methylchloroisothiazolinone i Methylisothiazolinone, znane jako Itchy M's to:
Tak zwane "itchy M's", czyli konserwanty drażniące. Zaleca się uwagę przy stosowaniu kosmetyków, które je zawierają. Mogą uczulać.
Oleje nie rozpuszczają się w wodzie. Zmwywamy je:
Emulgowanie to proces łączenia się odżywki z olejem. Dzięki temu masz gwarancję, że po spłukaniu mieszanki włosy nie pozostaną tłuste.
Wazelinę, olej mineralny, wosk, lanolinę zmywamy:
Wazelina, olej mineralny, wosk i lanolina są substancjami trudnozmywalnymi. By pozbyć się ich z włosów sięgnij po szampon z mocnym detergentem.
Silikony z PEG są:
Przy silikonach o przedrostku PEG obędziesz się bez detergentu- tu wystarczy woda.
Amodimethicone to silikon zmywalny:
Amodimethicone to jeden z najprzyjaźniejszych silikonów. Często wykorzystywany w serum do włosów, odżywkach lub produktach do stylizacji. Ułatwia rozczesywanie, pogrubia i natłuszcza włos.
Więcej infomracji: http://loczek.pl/skladniki/amodimethicone/
Cocamidopropyl Betaine:
Kokamidopropylobetaina to substancja myjąca, stosowana w szamponach. Może działać uczulająco.
Alcohol Isopropyl na końcu składu bogatego w oleje:
Alcohol Isopropyl, zawarty na końcu składu, nie powinien wysuszyć. Pełni wtedy rolę konserwantu, a jego stężenie jest niskie.
Sprawdź odpowiedzi
Twój wynik:
Pokaż odpowiedzi
Brak wyników
Please repeat the quiz and try different answer combinations.Idealnie!
Gratulujemy maksymalnego wyniku! Temat detergentów i konserwantów masz w jednym paluszku. Czas na kolejne wyzwania.
O włos!
Zabrakło Ci tylko jednego punktu do maksymalnego wyniku. To nie zmienia faktu, że jesteś włosowym specem, a Twoja wiedza jest do pozazdroszczenia. Podziel się nią z innymi!
Ekspert!
Cenisz sobie świadomość w pielęgnacji włosów. Temat detergentów i konserwantów w kosmetykach znasz na wylot. Gratulacje!
Dobra robota!
Znasz podstawowe pojęcia w temacie o detergentów i konserwantów zawartych w kosmetykach do włosów. Rozwiń swoją wiedzę i zobacz efekty na swoich włosach!
Nie jest źle!
Warto poszerzać swoje horyzonty. Uzupełnij wiedzę w temacie detergentów i konserwantów w kosmetykach, a Twoje włosy Ci podziękują.
Trzeba jeszcze popracować...
Detergenty i konserwanty w kosmetykach do włosów to jeszcze dla Ciebie temat niezgłębiony. Bez obaw! Opanowanie podstaw nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Może ten test okaże się pomocny? Przy drugim podejściu na pewno pójdzie Ci lepiej.