Sport można polubić! To tylko kwestia wyboru dla siebie odpowiedniego rodzaju aktywności fizycznej, a jest ich naprawdę wiele. Opiszę Wam kilka sposobów na aktywne spędzanie czasu, może któraś z propozycji wyda się Wam interesująca.AQUA AEROBIC

 

 

 

Jeśli ktoś lubi wodę, będzie to dla niego rewelacyjne rozwiązanie. Jest bezpieczny efektowny i przyjemny. Polega on na wykonywaniu ćwiczeń w wodzie. Aqua aerobic rozwija wytrzymałość mięśni, a także podnosi sprawność fizyczną, przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu, zmniejsza cellulit, ujędrnia i uelastycznia skórę. Siła wyporu wody pozornie zmniejsza ciężar ciała co ułatwia wykonywanie ćwiczeń.

 

Możesz wykonywać różnego rodzaju ćwiczeń, a ciśnienie hydrostatyczne ułatwi ci wydech i spowoduje opór przy wydechu, działa to też na jamę brzuszną.

 

Siła wyporu i ciśnienie zmniejszą pracę mięśni konieczną do utrzymania pionowej postawy.

 

Zalecany dla wszystkich. Można ćwiczyć z pomocniczym sprzętem np. Pianką wypornościową, „makaronem”, Aqua Aerobic jest często stosowany jako forma rehabilitacji.

 

 

 

 


 

 

 

 

FIT BALL Fitness

 

 

 

 

 

To ćwiczenia z piłką, polecane szczególnie przy problemach z kręgosłupem i problemami ortopedycznymi, ale nie tylko, te ćwiczenia mogą rozwinąć sprawność całego organizmu, lub jego wybranych partii ciała np. Brzucha, czy pośladków. Ćwiczenia pozwalają na rozluźnienie ciała, utrzymywanie równowagi, stabilizacji, obserwowana jest też poprawa koordynacji ruchowej.

 

Balansowanie na piłce wzmacnia poszczególne grupy mięśni, a w szczególności mięśnie szkieletowe odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowej postawy. Ćwiczenia z piłką zaleca się dla wszystkich, nie są zbyt męczące i mają na celu rozluźnianie i relaksowanie organizmu.

 

 

 

HI IMPACT AEROBIC oraz HI-Lo AEROBIC

 

 

 

 

 

Dla osób o dobrej kondycji fizycznej polecam HI IMPACT AEROBIC, są to ćwiczenia bardzo dynamiczne. Polegają one na wykonywaniu skoków i podskoków, obrotów i elementów biegu, rewelacyjnie działają na figurę.

 

Trening Hi-lo to wirtuozja ćwiczeń układów chorograficznych, kroki są urozmaicone krokami tanecznymi. Czasem przy sporym zaawansowaniu dodaje się kroki sztuk walki, np. Kick boxing. Ta forma ćwiczeń pozwala szybko spalić tkankę tłuszczową, wzmocnić układ sercowo-naczyniowy, poprawić kondycję ruchową.

 

 

 

PILATES

 

 

 

Jeśli chcesz uelastycznić ciało - „Pilates” jest dla Ciebie! Jest to trening całego ciała wykonywany na macie. Pilates nie polega na mechanicznym wykonywaniu ćwiczeń, ale łączeniu wysiłku ciała i ducha. Taka forma aktywności fizycznej pozwoli Ci wsłuchać się we własne mięśnie, ćwiczenia powoli i delikatnie kształtują ciało. Jednak nie jest to proste, istotne jest tu oddychanie, pełny wydech pozwala na dotarcie do najgłębszych partii brzucha.

 

 

 

YOGA - Joga

 

 

 

Jeśli masz problemy, żyjesz w ciągłym stresie, nie umiesz poradzisz sobie z różnymi sprawami, spróbuj jogi. Wyciszy Cię i uspokoi. Joga to filozofia życia, warto wypróbować.

 

Pozycje jogi to tak zwane asany, dynamiczne ruchy rozciągające i wzmacniające, zarazem relaksujące.

 

Nie wymagają wysiłku, ale skupienia i powtórzeń. Poprawiają krążenie, odblokowują oddech, i zwiększają wrażliwość na sygnały naszych ciał.

 

Joga wzmacnia mięśnie i redukuje tłuszcz, obniża ciśnienie, ujędrnia skórę. Systematyczne ćwiczenie uczy koncentracji i medytacji. Jogę może uprawiać każdy niezależnie od wieku.

 

 

 

FLEXIBAR

 

 

 

Ćwiczenie dla aktywnych i lubiących nowości. To zabawa połączona z treningiem siłowym i wytrzymałościowym, ma same plusy, poprawia równowagę wzmacnia koncentrację, leczy kręgosłup, modeluje sylwetkę, pobudza przemianę materii, rewelacyjnie działa na samopoczucie. Flexi-Bar to drążek zakończony dwoma ciężarkami z kauczukowym uchwytem po środku. Ćwiczenie polega na wprowadzeniu drążka w drganie, zmuszając organizm do pokonywania siły odśrodkowej. Pracują wtedy mięśnie głębokie obręczy barkowej, proste i skośne mięśnie brzucha, mięśnie dna miednicy. Trening jest całkowicie bezpieczny, jednak opanowanie techniki zajmuje trochę czasu.

 

 

 

TAI CHI

 

 

 

 

 

To ostatnio dość modna, zwłaszcza wśród młodych ludzi forma aktywności fizycznej. W Chinach uprawia się ją od stuleci.

 

Taoistyczne Tai Chi to aktywna medytacja mająca szereg zwolenników w różnym wieku. Tai Chi to całkiem nowy rodzaj ruchu i myślenia o własnym ciele, uchodzi za sztukę walki. Koncentruje się na sile wewnętrznej. Polega ona ma powolnych ruchach, obrotach wykonywanych powoli, lecz perfekcyjnie, rozciąganiu się. Ruchy te wzmacniają mięśnie, uelastyczniają, poprawiają krążenie krwi.

 

 

 

Jak ćwiczyć w domu?

 

 

 

Prawie każda z nas marzy o pięknej sylwetce, wspaniałych nogach i płaskim brzuszku, by urzeczywistnić marzenia, opracowaliśmy plan ćwiczeń na 2 tygodnie.

 

Poszczególne ćwiczenia mają na celu wyrzeźbienie sylwetki tak, byś poczuła zmianę. Wszystkie te ćwiczenia wykonujemy w domu, nie musisz chodzić na siłownie, wybierz porę dnia i staraj się systematycznie, co dziennie, przez dwa tygodnie sumiennie wykonywać zaplanowane ćwiczenia.

 

Zmorą większości z nas są szerokie biodra i tłuszczyk na brzuchu, co w sumie nie wygląda apetycznie, przydadzą się też zgrabne uda, a do tego ujędrnimy pośladki! Poprawimy wygląd biustu i ramion. Więc do dzieła drogie Panie wszystko w waszych ćwiczeniach.

 

 

 

Modelujemy biodra.

 

 

 

 

 

Pozycja na plecach, nogi ugięte w kolanach, stopy oparte o podłogę rozsuń na szerokość bioder, ramiona ułóż wzdłuż tułowia. Postaraj się unieść biodra do góry, prawidłowo miednica powinna znajdować się w górze. Prostuj nogi na przemian, powtórz 20 razy.

 

 

 

 

Obwisłe pośladki?

 

 

 

Pozycja klęcząca oprzyj się na przedramionach, ręce przed siebie, unoś do góry energicznie nogi na zmianę. Powtórz 10 razy.

 

 

 

 

Zgrabne uda

 

 

 

Pozycja podobna do poprzedniej, oprzyj się na przedramionach, Prawą nogę prostuj i podnoś do góry, pięta powinna być wyżej niż pośladek, uginaj i prostuj nogę w kolanie. Wykonaj 20 powtórzeń zmieniając nogi.

 

 

 

 

Ładny brzuszek

 

 

 

Pozycja leżąca na podłodze, ręce splecione na karku. Obie nogi ugięte w kolanach unieś do góry złączone razem, skręcaj tułowiem tak by dotknąć łokciem kolana, i tak na przemian. Postaraj się powtórzyć 20 razy.

 

 

 

 

Mocne ramiona

 

 

 

Potrzebne będą ci butelki z wodą. Pozycja stojąca wyprostowana w dłoniach małe butelki z wodą, ugnij ręce w łokciach i przyciągaj do siebie w kierunku piersi, powtórz 20 razy.

 


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

0
0
0
s2sdefault

Rejestrując się, możesz spersonalizować komentarze oraz profil na forum. Możesz także zostać autorem artykułów/newsów.

Jesteś tutaj