Skóra potrzebuje słońca naturalnego, to poprawia jej koloryt. Promieniowanie ultrafioletowe powoduje biosynteza witaminy D, niezbędnej organizmowi do przyswajania wapnia. Pamiętajmy jednak by opalać się z głową, zarówno na solarium jak i na słońcu.


Przedawkowanie może nas drogo kosztować, np.: Oparzenia słoneczne, mogą doprowadzić do zmian dermatologicznych, a nawet raka skóry. Pamiętaj zatem, by nie opalać się między godziną 13 a 16. Używaj kremów do opalania, mają one za zadanie ułatwienie opalania, przy jednoczesnej ochronie skóry. Powinny o tym pamiętać zwłaszcza osoby z jasną karnacją, one powinny zacząć kąpiele słoneczne od użycia kremów i olejków do opalania oznaczonych nr5, bo właśnie te środki najskuteczniej chronią skórę przed nadmiarem szkodliwego promieniowania.

NIE OPALAMY SIĘ – w trakcie przyjmowania leków, zwłaszcza antybiotyków i sulfonamidów, leków nasercowych, lekach stosowanych przy cukrzycy, chorobach skóry.

PODCZAS OPALANIA NIE UŻYWAMY - wód zapachowych, perfum,wiele kosmetyków syntetycznych powoduje uczulenie, lub nawet plamy barwnikowe.

NAJLEPSZY ŚRODEK DO OPALANIA TO - olejek naturalny, oliwa z oliwek. Nacieranie należy powtarzać jak i w przypadku innych olejków czy kremów.

CZEGO UNIKAĆ PODCZAS OPALANIA? - ALKOHOLU!

NA ILE WYSTAWIAMY CIAŁO NA SŁOŃCE ? na początku sezonu wystawiamy ciało na 15min.


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

0
0
0
s2sdefault

Rejestrując się, możesz spersonalizować komentarze oraz profil na forum. Możesz także zostać autorem artykułów/newsów.

Jesteś tutaj