Na pewno włosy są ważnym akcentem urody każdej z nas. Czasami dziewczyny mają ładne włosy, grube, gęste, o ładnej barwie, ale uczesanie jest fatalnie dobrane. Fryzura powinna harmonizować z sylwetką. Dobry fryzjer najpierw patrzy na sylwetkę, potem dobiera rodzaj fryzury. Kobiety bez opamiętania stosują farby do włosów co sprawia że są one matowe i mają postrzępione końce, a sama struktura włosa jest słaba. Powinnyśmy więc, stosować odżywki naturalne, a farby zmienić na mniej ''szkodzące'' .Nasze włosy składają się w 97% z protein. Aby zachować je w zdrowiu, dostarcz im koniecznie substancji odżywczych, w tym celu jedz dużo zielonych warzyw, i pamiętaj że dym, pył, alkohol, szkodzą twoim włosom. Rolą szamponów jest czyszczenie włosów. Coraz częściej szampony są robione na bazie substancji naturalnych ziołowych.

Farby do włosów zawierają substancje słomkowe, związki ołowiu, formaldehydy, kwas siarkowy, związki winylowe – rakotwórcze. Podczas każdego użycia 0,5% substancji zawartych w farbach przyswajanych jest przez organizm.

Używajmy więc szamponów naturalnych; jajecznego do włosów suchych, bzowego i chmielowego, tataro-chmielowego, pokrzywowego, lub siarkowego - do włosów tłustych. Unikaj sztucznych farb do włosów, a szczególnie jednoczesnego farbowania i robienia trwałej.


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

0
0
0
s2sdefault

Rejestrując się, możesz spersonalizować komentarze oraz profil na forum. Możesz także zostać autorem artykułów/newsów.

Jesteś tutaj