Twarz to nie wszystko, szyja i dekolt to nasza metryka. Bardzo wcześnie pojawiają się na niej zmarszczki. A właściwa pielęgnacja może zdziałać cuda. Gładka szyja, płaski podbródek, jedwabisty dekolt dodają urody i odejmują lat.


Podczas codziennego prysznica warto na kilka sekund skierować strumień wody właśnie na szyje i dekolt. Strumień zimnej wody powoduje, że skóra stanie się bardziej jędrna i napięta. Po umyciu delikatnie osuszyć ciało i natrzeć tonikiem lub mleczkiem. Taką pielęgnacje warto zacząć już po 25 roku życia. Dobra jest gimnastyka. Zataczamy kręgi, okręcamy głową tak, by brodą dotknąć ramienia, ruszać oboma ramionami na raz,a potem na przemian. Raz w tygodniu zrób delikatny peeling, jeśli twoja skóra jest zwiotczała lub przesuszona użyj pellingu enzymatycznego, który nie wymaga tarcia skóry, rozjaśni plamy i wygładzi cerę.

Co szkodzi?

Szyi szkodzą szorstkie obcisłe golfy, szaliki, zwłaszcza te szorstkie. Zaś dla dekoltu koszmarem jest noszenie źle dopasowanej bielizny! Pamiętaj, że skóra szyi i dekoltu jest bezbronna wobec promieni słonecznych latem, łatwo ulega poparzeniom. Promienie ultrafioletowe dodatkowo przyspieszają procesy starzenia. Pamiętaj też, że w zimę rozgrzane kaloryfery mocno wysuszają skórę, powinnyśmy wtedy staranniej nawilżać ciało, nie zapominając o skórze i dekolcie.


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

0
0
0
s2sdefault

Rejestrując się, możesz spersonalizować komentarze oraz profil na forum. Możesz także zostać autorem artykułów/newsów.

Jesteś tutaj