0
0
0
s2sdefault

Kobieta za nim jeszcze zobaczy wynik testu, lub oświeci ją ginekolog, odczuwa że nosi w sobie życie.
Czuje się szczęśliwa, rozpiera ją energia. Od chwili, gdy już wiesz możesz nawiązać kontakt ze swoim maluszkiem, otaczaj je dobrymi myślami.

 

0
0
0
s2sdefault

Postaraj się nawiązać kontakt ze swoim maleństwem, już na początku w czasię ciąży, maluszek lubi chwile, gdy próbujesz z nim nawiązać kontakt. Naukowcy spostrzegli, że w takich sytuacjach stymulacji, zmienia się ciśnienie krwi, rytm pracy serca i fal mózgowych dziecka. Gdy już troszkę urośnie, da ci znak po swojemu, kopniakiem np. w żołądek.

0
0
0
s2sdefault

Około 32 tygodnia ciąży płód przyjmuje właściwą pozycję do porodu.  Najkorzystniejsze dla mamy i dziecka jest położenie główkowe - główką przygięte do klatki piersiowej. Takie ustawienie przybiera około 90% maluszków.

U 5 na 100 kobiet dziecko układa się w macicy dokładnie odwrotnie. Jeżeli położenie jest miednicowe to poród prawie zawsze kończy się drogą carskiego cięcia. Czasami jest możliwe pod kontrolą USG obrotu płodu do położenia główkowego.  Robi to jednak doświadczony ginekolog położnik. W takim przypadku poród odbywa się drogami natury.

0
0
0
s2sdefault
0
0
0
s2sdefault

Rejestrując się, możesz spersonalizować komentarze oraz profil na forum. Możesz także zostać autorem artykułów/newsów.

Jesteś tutaj