W ciężkich i dłużej trwających stanach depresji, lekarz może przepisać leki antydepresyjne, które należy stosować przez kilka tygodni. Może też zalecić hormony, by przyspieszyć powrót równowagi hormonalnej organizmu. W niektórych przypadkach silnej depresji, zaleca się kontakt z psychologiem. Hospitalizację stosuję się rzadko w naprawdę bardzo trudnych przypadkach.AROMATERAPIA W LECZENIU DEPRESJI POPORODOWEJ; Aromaterapię stosuje się z powodzeniem u wielu kobiet, poprawia ona nastrój. Do kąpieli dodaje się kilka kropel szałwii muszkatołowej, geranium. Można stosować masaż z zastosowaniem lawendy czy rumianku. Dla szybkiego poprawienia nastroju można wąchać chusteczki skropione olejkiem szałwii, drzewa sandałowego, lub róży.

ĆWICZENIA FIZYCZNE; Aktywność fizyczna pomaga stłumić depresję, poprawia samopoczucie, pobudza mózg do większej produkcji endorfin, naturalnych zabójców bólu, tak zwanych poprawiaczy nastroju. Zaleca się więc spacer na świeżym powietrzu z dzieckiem. Dziecko dotleni się, a mamie ruch pozwoli wrócić do formy.

 

MEDYTACJA I JOGA; Medytacja i joga jak i inne techniki relaksacyjne mogą pomóc przezwyciężyć stres i przeciwdziałają zmęczeniu.

 

MUZYKOTERAPIA; stanowi bardzo stary, sprawdzony sposób leczenia depresji. Słuchanie muzyki zwiększa poziom endorfin i w ten sposób wpływa na poprawienie nastroju.

 

 


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

0
0
0
s2sdefault

Rejestrując się, możesz spersonalizować komentarze oraz profil na forum. Możesz także zostać autorem artykułów/newsów.

Jesteś tutaj