W spotach reklamowych emitowanych dość często w mediach, widzimy jak zachwala się młode mamy, które po powrocie z urlopu macierzyńskiego mają wiele do zaoferowania. Jednak młode mamy boją się, że po powrocie stracą posadę. Dlaczego tak się dzieje? Przecież młoda mama jest lepszym pracownikiem, cechuje ją większe zaangażowanie w obowiązki, wykazuje większą zaradność. To nie tylko nasza opinia, potwierdzają to badania.

Jednak z tych samych badań wynika, że co szósta z Nas po powrocie z urlopu macierzyńskiego traci pracę, ale przecież chroni nas prawo?! Niestety to tylko pozory.

0
0
0
s2sdefault

Po narodzinach dzidzia czuje się bezpiecznie tylko przy mamusi, dlatego zaraz po narodzinach zostaje on położony na brzuchu mamy i osuszony pieluszką. Dzięki temu zetknie się po raz pierwszy z florą bakteryjną skóry mamy i zabezpieczy przed infekcjami. Kiedy pępowina przestanie tętnić, położna lub dumny tatuś przecina ją.

0
0
0
s2sdefault

Pierwsze karmienie jest ważne nie tylko dla dziecka, ale i dla Ciebie, pobudza ono laktacje i ułatwia obkurczanie się macicy. Na początku z piersi mamy leci tak zwana "siara", a wraz z nią twój malec otrzymuje ciała odpornościowe, dużo białka i witamin. Jeśli pojawią się jakieś problemy z karmieniem, poproś położną na pewno ci pomoże i doradzi.

0
0
0
s2sdefault

Warto, byś przed porodem wiedziała jakie koszty czekają na Ciebie związane z zabiegami szpitalnymi.
znieczulenie zewnątrz oponowe – cena od 400 do 800zł, w niektórych szpitalach za darmo.

  1. Poród w prywatnej klinice – 4500zł +350 zł za dobę.

  2. Położna – cena do uzgodnienia – od 300 zł do 1500 zł

  3. Lekarz od 1000 zł.

  4. poród rodzinny w szpitalu - ceny są tu zróżnicowane, może też być bezpłatny, ale może też kosztować kilkaset złotych.

  5. Poród w wodzie – bezpłatny lub w cenie porodu rodzinnego.

  6. Carskie cięcie ''na życzenie'' - w prywatnej klinice około 9500zł.

 

0
0
0
s2sdefault
0
0
0
s2sdefault

Rejestrując się, możesz spersonalizować komentarze oraz profil na forum. Możesz także zostać autorem artykułów/newsów.

Jesteś tutaj