W spotach reklamowych emitowanych dość często w mediach, widzimy jak zachwala się młode mamy, które po powrocie z urlopu macierzyńskiego mają wiele do zaoferowania. Jednak młode mamy boją się, że po powrocie stracą posadę. Dlaczego tak się dzieje? Przecież młoda mama jest lepszym pracownikiem, cechuje ją większe zaangażowanie w obowiązki, wykazuje większą zaradność. To nie tylko nasza opinia, potwierdzają to badania.

Jednak z tych samych badań wynika, że co szósta z Nas po powrocie z urlopu macierzyńskiego traci pracę, ale przecież chroni nas prawo?! Niestety to tylko pozory.

Po narodzinach dzidzia czuje się bezpiecznie tylko przy mamusi, dlatego zaraz po narodzinach zostaje on położony na brzuchu mamy i osuszony pieluszką. Dzięki temu zetknie się po raz pierwszy z florą bakteryjną skóry mamy i zabezpieczy przed infekcjami. Kiedy pępowina przestanie tętnić, położna lub dumny tatuś przecina ją.

Pierwsze karmienie jest ważne nie tylko dla dziecka, ale i dla Ciebie, pobudza ono laktacje i ułatwia obkurczanie się macicy. Na początku z piersi mamy leci tak zwana "siara", a wraz z nią twój malec otrzymuje ciała odpornościowe, dużo białka i witamin. Jeśli pojawią się jakieś problemy z karmieniem, poproś położną na pewno ci pomoże i doradzi.

Warto, byś przed porodem wiedziała jakie koszty czekają na Ciebie związane z zabiegami szpitalnymi.
znieczulenie zewnątrz oponowe – cena od 400 do 800zł, w niektórych szpitalach za darmo.

  1. Poród w prywatnej klinice – 4500zł +350 zł za dobę.

  2. Położna – cena do uzgodnienia – od 300 zł do 1500 zł

  3. Lekarz od 1000 zł.

  4. poród rodzinny w szpitalu - ceny są tu zróżnicowane, może też być bezpłatny, ale może też kosztować kilkaset złotych.

  5. Poród w wodzie – bezpłatny lub w cenie porodu rodzinnego.

  6. Carskie cięcie ''na życzenie'' - w prywatnej klinice około 9500zł.

 

Rejestrując się, możesz spersonalizować komentarze oraz profil na forum. Możesz także zostać autorem artykułów/newsów.

Jesteś tutaj