Metod antykoncepcyjnych jest wiele, jednak żadna nie zabezpiecza na 100%. Ten artykuł, napisaliśmy wraz z naszymi przyjaciółmi i znajomymi, którzy już mają potomstwo, albo jeszcze dojrzewają do tego stanu. Sugerowaliśmy się przeżyciami par stosujących antykoncepcję w różnej formie, a z którymi czasem „natura figlarka” poradziła sobie łatwo i skorzystała ze sposobności, aby przedłużyć ludzki gatunek. Mamy nadzieję że artykuł zainspiruje was do dyskusji, a może podzielicie się z nami swoimi opiniami na ten temat? Czekamy też na rady i ciekawostki, bardzo liczymy na waszą pomoc, wierzę że ten dział rozrośnie się i będzie jeszcze więcej informacji. Zachęcam więc do wypowiedzi na naszym forum.

W spotach reklamowych emitowanych dość często w mediach, widzimy jak zachwala się młode mamy, które po powrocie z urlopu macierzyńskiego mają wiele do zaoferowania. Jednak młode mamy boją się, że po powrocie stracą posadę. Dlaczego tak się dzieje? Przecież młoda mama jest lepszym pracownikiem, cechuje ją większe zaangażowanie w obowiązki, wykazuje większą zaradność. To nie tylko nasza opinia, potwierdzają to badania.

Jednak z tych samych badań wynika, że co szósta z Nas po powrocie z urlopu macierzyńskiego traci pracę, ale przecież chroni nas prawo?! Niestety to tylko pozory.

Po narodzinach dzidzia czuje się bezpiecznie tylko przy mamusi, dlatego zaraz po narodzinach zostaje on położony na brzuchu mamy i osuszony pieluszką. Dzięki temu zetknie się po raz pierwszy z florą bakteryjną skóry mamy i zabezpieczy przed infekcjami. Kiedy pępowina przestanie tętnić, położna lub dumny tatuś przecina ją.

Pierwsze karmienie jest ważne nie tylko dla dziecka, ale i dla Ciebie, pobudza ono laktacje i ułatwia obkurczanie się macicy. Na początku z piersi mamy leci tak zwana "siara", a wraz z nią twój malec otrzymuje ciała odpornościowe, dużo białka i witamin. Jeśli pojawią się jakieś problemy z karmieniem, poproś położną na pewno ci pomoże i doradzi.

Podkategorie

Czyli, nie bójmy się urodzić

Czyli, jak przeżyć dziewięć miesięcy.

Rejestrując się, możesz spersonalizować komentarze oraz profil na forum. Możesz także zostać autorem artykułów/newsów.

Jesteś tutaj