Odkrywamy smaki Ameryki! Gdzie zjecie hot-doga? Gdzie owoce morza? Soczystego kurczaka, lub inne słynne dania. Kuchnia o której dziś napiszemy to wyjątkowa różnorodna mieszanka smaków z różnych regionów Ameryki. Mieszanka wpływów kuchni indiańskiej, azjatyckiej i afrykańskiej. Kulinarna podróż po Ameryce!

Hawaje - i tutejsze zwyczaje.

Mięso piecze się tutaj w metodą kalua w podziemnym piecu w wykopanym w dole wyłożonymi gorącymi kamieniami i liśćmi bananowca. Do mięsa podaje się ryż i sos sojowy, to wpływ kuchni azjatyckiej. To miejsce obfituje w lokalne produkty, świeże warzywa, owoce, oliwę i Kalifornijskie wina. Niezmiennie od lat fascynuje turystów, a kuchnia pozostaje najlepszym wspomnieniem z wakacji zwłaszcza dla Europejczyków.

Środkowy zachód to głównie rolnictwo, zboża nabiał, mięso, to królestwo grilla i grilowania wszystkiego z przewagą mięsa. Środkowy zachód to wpływ kuchni typowo meksykańskiej, jednak to nie tylko słynna tortilla jest tutaj królową, czy czerwona fasola, lub burito. Można tu spotkać gigantyczne steki ważące nawet 2 kg! Dla śmiałków jest konkurs zjadania steków w jak najkrótszym czasie!

Jednak najbardziej ciekawym regionem jest kuchnia południowa, tutaj mieszają się różne kultury i smaki - kuchnia Francuska, Hiszpańska, afroamerykańska i anglosaska. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, mięsa pieczone i inne, gulasze, krewetki, zielone pomidory, sałatki, dania z kukurydzy, ostrygi. W filmach często widać jak bohaterowie jedzą hot-dogi. Miasto które z nich słynie to Chicago. Kubełki z kurczakiem królują w Kentucky, a na wschodnim wybrzeżu jada się owoce morza i ta część ameryki najbardziej przypomina kuchnię europejską. W każdym z tych miejsc, spotkamy inne smaki, tradycje, to kuchnia różnorodna z pewnością nie jest nudna czy monotonna, wpływ ma często na inne regiony jak np.: u nas gdzie świetnie odnalazł się grill, Polacy uwielbiają grilować, uwielbiamy zapiekanki, czy hot dogi.


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

0
0
0
s2sdefault

Rejestrując się, możesz spersonalizować komentarze oraz profil na forum. Możesz także zostać autorem artykułów/newsów.

Jesteś tutaj