Na strychu w starym domu, można odnaleźć ciekawe przedmioty, ich stan zazwyczaj pozostawia wiele do życzenia. Jak podjąć odpowiednie decyzje o odnowie, by nie zniszczyć i nie zaprzepaścić potencjału znaleziska? zobaczcie.

 

Fotel

Bardzo stary fotel. Nie wszystko uda się zachować tak jak było pierwotnie. Fotel przejdzie mały lifting i będzie piękny. Zdrowa rama, siatka widoczna po bokach ma spore ubytki dlatego zostanie usunięta. Pasy parciane - zostaną wymienione na nowe.Całość trzeba oczyścić ze starej farby, ocenić ilość dziur i pozbyć się kornika. W tym wypadku kornika nie widać.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do wykończenia została użyta czarna farba do drewna. Nowe gąbki i czerwone sukno. Postarzane patynowane pinezki dodają fajnego klimatycznego wyglądu. Efekt przemiany widoczny na zdjęciu.

Rama fotela została pomalowana na czarny kolor. Taki kolor był widoczny, gdy fotel został znaleziony, usunięto tylko starą farbę. Czerwone obicie zostało przytwierdzone dokładnie tak jak w oryginale zielony plusz, odrysowane od kształtu i przyczepione pineskami, które zostały wyjęte z fotela. Gąbka została obszyta i umieszczona na parcianych pasach. Do fotela został dorobiony podnóżek który ładnie spaja całość. Fotel można postawić przy kominku i wygodnie wypoczywać.


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

0
0
0
s2sdefault

Rejestrując się, możesz spersonalizować komentarze oraz profil na forum. Możesz także zostać autorem artykułów/newsów.

Jesteś tutaj