Ten temat przeznaczamy dla entuzjastów odnowy i renowacji - jak i laików w temacie. Zobaczycie tutaj różne sposoby odnowy, pomysły na coś nowego, jak i klasyczne wykończenia.

 

 

Od czegoś trzeba zacząć. Nie musi to byś szafa, czy zabytkowy kredens - może mała szafeczka, która zmieni się nie do poznania, wszystko zależy od naszej fantazji i wizji, co chcemy osiągnąć.
Meble często znajdujemy na strychu lub na targu staroci. By nie zniszczyć mebelka, proponujemy zacząć od czegoś małego, co pozwoli nam nauczyć się na błędach, i nabrać doświadczenia, które przyda się w przyszłości.

Przykładem będzie szafka która była szafką pod choinkę, drewno sosnowe, bardzo stare.

Stare meble mają niespodzianki z którymi na początku trzeba się zmierzyć. Są to pęknięcia, dziury, odpryski i ubytki. Szafka jest stara, i zapewne baraszkował w niej kornik - co zauważycie z pewnością po pozostawionych przez niego śladach. Zaczynamy od oczyszczenia powierzchni. Jest to powłoka lakierowana. Usuwamy ją skrobakiem, a następnie czyścimy papierem ściernym. W każdą dziurkę widoczną po korniku wprowadzamy strzykawką specjalny płyn przeznaczony do usuwania insektów. Jest to konieczne, nie wolno pominąć tego etapu. Owijamy mebelek folią i pozostawiamy na 2 dni.


Po tym okresie szpachlujemy dziury, dorabiamy brakujące elementy, a czasem maskujemy ubytki. Wykończenia zazwyczaj dopasowuje się do już posiadanych mebli. Nasza szafka będzie w stylu Schaby Chic. Aby nie była nudna dodamy rysunek wykonany z bejcy. Szafkę malujemy białą farbą do drewna, na rynku jest cała gama produktów dlatego nie podajemy konkretnie (ja zastosowałam farbę akrylową - matową). Następnie w celu uzyskania efektu postarzania ponownie przetarłam papierem ściernym.

Farbę nakładaliśmy z pędzla tak by uzyskać ciekawą strukturę całości  która będzie pasowała do reszty mebli. Naszym elementem dekoracyjnym jest obrazek, na przedniej płycinie, to jest bardzo trudne zadanie, jeśli nie macie zdolności do malarstwa odpuście. Całość prezentuje się bardzo ładnie i uzupełnia naszą już gotową kolekcje białych mebli.

Jeżeli podobają wam się moje artykuły to proszę o udostępnienie. Z pewnością zachęci mnie to do zamieszczenia większej ilości tekstów na temat renowacji.


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

0
0
0
s2sdefault

Rejestrując się, możesz spersonalizować komentarze oraz profil na forum. Możesz także zostać autorem artykułów/newsów.

Jesteś tutaj