Naszą podróż po Dolnym Śląsku zaczniemy od ciekawych ludzi i sztuki jaką tworzą właśnie tu od lat, promując tym samym ten rejon Polski.Chcielibyśmy przedstawić wam artystkę, która tworzy i żyje na dolnym Śląsku od lat, swoją sztukę prezentuje w Polsce i za granicą, w dorobku ma 20 wystaw w tym około 10 indywidualnych (2007r.). Obrazy w prywatnych zbiorach w Polsce, Niemczech, Belgii, Francji, Włoszech, Chorwacji, Kanadzie, Holandii, USA, Szwecji, Republice Czeskiej.

 

Joanna Małoszczyk - malarka, poetka o bogatej osobowości i śmiałych poglądach, to artystka poszukująca i ciągle rozwijająca swój talent, w obu dziedzinach. Udziela się w promocji i organizacji kultury na terenie Dolnego Śląska. Jedną z wystaw, można było zobaczyć na słynnym w całej Polsce i za granicą Festiwalu POLSKICH FILMÓW KOMEDIOWYCH w Lubomierzu, sportretowała tam wielkie gwiazdy naszego kina, które goszczą tam co roku. Wystawa była wydarzeniem i przypadła do gustu zwłaszcza portretowanym.

 

 

Jak sama mawia ''Sztuka karmi się sama sobą'' - czerpie inspiracje z życia i twórczości innych.

 Obrazy, wiersze można znaleźć w internecie, ale też w antologiach oraz na „PORTALU SUKCESU”, „NOWE OBLICZE SZTUKI” 2005, „OBOK ŚWIATA” 2006, „WOLNI Z WYBORU” 2006. Centrum kultury w Jeleniej Górze zainspirowane sztuką i twórczością artystki nakręciło o niej film dokumentalny pt.'' Inny punkt widzenia''

 Jest wierna swojej pasji jaką jest akwarela. Nie jest to jednak jedyna technika jaką się posługuje, jej prace można zobaczyć w różnych technikach; Ołówek, tusz, pastel.

 Głównym tematem do niedawna były akty, ale też łąki i ogrody, portrety.

 My zostaliśmy zaproszeni na wernisaż jaki odbył się w galerii „KLATKA” w Lwóweckim Ośrodku Kultury 24 listopada 2007r. Tematem były kwiaty, technika akwarela. Wiemy że autorka gromadzi prace do następnej wystawy, która odbędzie się w przyszłym roku, życzymy powodzenia i kolejnych sukcesów w pracy twórczej.

 


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

0
0
0
s2sdefault

Rejestrując się, możesz spersonalizować komentarze oraz profil na forum. Możesz także zostać autorem artykułów/newsów.

Jesteś tutaj