W majowy weekend wybraliśmy się z wizytą do Pławnej Górnej, gdzie znajduje się galeria Dariusza Milińskiego i słynny już Zamek Śląskich Legend, który swoje oficjalne otwarcie będzie miał 1 czerwca w Dzień Dziecka.

Budowla jest zachwycająca, wykonana z kamienia i drewnianych bali, zdobiona płaskorzeźbami, wygląda jak żywcem wycięty z krajobrazu lub baśniowego snu. Dla nas dorosłych jest to niesłychanie podniecające i inspirujące miejsce, na dzieciach dla których jest stworzone na pewno zrobi oszałamiające i niezapomniane wrażenie.

 

Zamek Śląskih Legend Pławna 9 Dariusz Miliński 

W zamku zobaczycie postacie ze słynnych 10 Śląskich Legend. Są to drewniane lalki, ubrane w szaty, wspaniałe kostiumy wykonane z ogromną pieczołowitością. Wszystkie lalki będą mogły ożyć, gdy tylko zwiedzający pociągną za sznurki, cały baśniowy świat ożyje tworząc z muzyką i światłem niebywałe widowisko!

 

 

Zamek Śląskih Legend Pławna 9 Dariusz Miliński 

Ale to nie wszystkie atrakcje jakie czekają tam na zwiedzających. W pracowni ceramicznej dzieci będą mogły lepić garnki i przyglądać się pracy kowala. By zachęcić was do zwiedzenia tego miejsca zamieszczamy kilka zdjęć, jednak by oceniać całość koniecznie musicie sami wybrać się do Zamku Śląskich Legend.

 

Zamek Śląskih Legend Pławna 9 Dariusz Miliński 

Zamek Śląskih Legend Pławna 9 Dariusz Miliński


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

0
0
0
s2sdefault

Rejestrując się, możesz spersonalizować komentarze oraz profil na forum. Możesz także zostać autorem artykułów/newsów.

Jesteś tutaj