Święto zakochanych obchodzimy w Polsce od lat 90. Na początku spotkało się z oporem ze strony społeczeństwa. Argumentem był fakt zapożyczania go z cudzych zwyczajów. Jednak dziś cieszy się dużym zainteresowaniem. Zwłaszcza wśród młodych ludzi.

Nie każdy z nas wie, że święto to wywodzi się z kultury Anglosaskiej, a jego tradycja sięga pięć wieków wstecz. Święty Walenty jest nie tylko patronem zakochanych, ale również chorych na epilepsję i umysłowo.

Wyrażanie uczuć w tym dniu ma charakter świąteczny i choć zazwyczaj okazują go sobie osoby zakochane odmiennej płci, to warto pamiętać, że to dzień okazywania miłości wszystkim osobom darzonym przez nas uczuciem.

Pomysł na walentynki

Jak spędzić ten dzień? Jak okazać uczucie komuś, kogo nosimy w sercu od dawna? To świetna okazja by przełamać wrodzoną nieśmiałość i okazać swoje skrywane uczucia.

Uczucia już wyjawione i pielęgnowane warto podkreślić małym upominkiem, kwiatkiem, kartką, pluszakiem, pocałunkiem. Pomysły na spędzenie wieczoru jest mnóstwo, więc w ten wieczór zaplanuj coś wyjątkowego, to okazja by zapomnieć o codzienności i rutynie.

Romantyczna kolacja, butelka wina, zapalone świece, muzyka. Zaplanuj dalszą część wieczoru, może piękna bielizna, która pobudzi zmysły ukochanego, lub perfumy, które powalą go zapachem.

Pomysłów jest wiele. Jeśli kochasz się w kimś od dawna, a nie wiesz jak to powiedzieć, to idealny moment, możesz wysłać e-mail, kartkę walentynkową lub coraz popularniejszy sms. Nie musisz się podpisywać. Takie anonimowe walentynki i tak zazwyczaj przypisuje się konkretnej osobie. Czasem sami czekamy na taką walentynkę. Gdy ją dostaniemy zazwyczaj wiemy kto jest jej autorem.

Okazywanie uczucia to piękny zwyczaj, warto robić to na co dzień, a nie tylko od święta. W zabieganym świecie, w tempie szybkiego życia, zapominamy co jest najważniejsze, zapominamy o uczuciach i miłości, która powinna gościć w naszych domach i sercach na co dzień.


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

0
0
0
s2sdefault

Rejestrując się, możesz spersonalizować komentarze oraz profil na forum. Możesz także zostać autorem artykułów/newsów.

Jesteś tutaj