Jak często to robisz? Dziś jest pierwszy dzień z reszty mojego życia! Nowe postanowienia. Pierwsze zazwyczaj: schudnę, zaraz potem, przestanę palić, itd. Postanowień jest sporo, warto zastanowić się skąd one się biorą? Zazwyczaj źle Ci z codziennością i stąd plany jakie rodzą się w Twojej głowie, by polepszyć swój byt. Najlepiej na nowy rok, to jak czysta kartka, którą od nowa będziesz zapisywać, choć zawsze warto powziąć decyzje o zmianach nie tylko na koniec roku!
Jednak moje drogie przyznajcie się same przed sobą. Jak długo w nich pozostajecie? Trzy tygodnie? Dwa miesiące? Czemu tak się dzieje? Bo obietnice składane samej sobie najtrudniej dotrzyma.

 Warto pamiętać że postanowienia mają swą magiczną moc, mają uczynić nas lepszymi, poprawić jakość naszego życia, warto więc się spiąć w sobie moje Panie i walczyć z naszym lenistwem. Psychologowie uważają że obietnice dawane samemu sobie, to fantastyczna metoda ćwiczenia silnej woli jak i motywacji do działania, która czasem może cię zaskoczyć.

 Jak wytrwać? i dotrzymać słowa samemu sobie?

 Powodem porażki są zazwyczaj zbyt wybujałe wymagania wobec siebie. Planujesz rzucić palenie, schudnąć 20kg, zmienić pracę. Znalazłoby się jeszcze wiele innych, wybierz te, które są najważniejsze, może inaczej, te które są realne!

 Zamiast rzucić palenie ogranicz je najpierw, bo inaczej nici z odchudzania! Zaś co do pracy - to czy jesteś na to gotowa?! Pomysł ambitny, ale nie lepiej na początek podnieść swoje kwalifikacje, skończyć kurs językowy, lub dokształcić się w kierunku, który zawsze cię fascynował. Chcesz schudnąć? Może na początek 8kg. I wierz mi, jeśli się uda będziesz piać z zachwytu. Swoje plany zapisz w miejscu do którego często zaglądasz np.: w notatniku lub na kalendarzu. Wybierz trzy najbardziej realne warianty. To ma sens, mniejsza liczba obietnic ma szanse na realizację, nie zniechęcisz się szybko i nie obciążysz sama siebie poczuciem winy gdy ci nie wyjdzie. Jednak nawet jeśli bardzo będziesz się starać, drobne niepowodzenia są nieuniknione. Chęć na słodycze podczas diety? Przygotuj się na to, warto nagradzać się za wysiłek i podarować sobie odrobinkę luksusu. Za tygodniową dietę bez cukrową w jeden dzień w tygodniu, ciacho z kremem. Za pięć dni aerobiku, pośpisz sobie w sobotę trochę dłużej. Wato mieć pozytywne podejście, warto również znaleźć sojuszników. Na pewno masz koleżanki, które mają podobne postanowienia jak ty, razem będzie wam łatwiej! Zwłaszcza w chwilach kryzysu, telefon do pokrewnej duszy przyda się. Jeśli dopadają nas wątpliwości, wsparcie będzie konieczne, a i ty możesz motywować znajomych. Warto też uświadomić sobie, że czas płynie bardzo szybko, nasze życie w większości przypadków jest monotonne. Jeśli pragniesz zmian, musisz zacząć już teraz, a nie odkładać. Teraźniejszość odzwierciedla przyszłość. Te same zajęcia, rutyna, nie zbudują fundamentów lepszego życia. Inwestycja w siebie i teraźniejszość zaprocentuje na przyszłość.

 

Pamiętaj! To wszystko zależy od Ciebie.


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

0
0
0
s2sdefault

Rejestrując się, możesz spersonalizować komentarze oraz profil na forum. Możesz także zostać autorem artykułów/newsów.

Jesteś tutaj