Święta Wielkiej Nocy a szczególnie Niedziela Wielkanocna, to przede wszystkim czas zadumy, poprzedzający je post. Są to największe święta katolickie upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa, obchodzone przez wszystkie wyznania chrześcijańskie. Poprzedzający ją tydzień nazywany jest Wielkim Tygodniem. Oprócz przygotowań duchowych, które czyni każdy z nas w głębi swojej duszy, zaczyna się maraton przedświąteczny. Mamy dla Was kilka ciekawych pomysłów na dekoracje wielkanocne jajek, stołu. Napiszemy jak zaprosić wiosnę na święta do domu.

0
0
0
s2sdefault

Na wigilię Wielkanocy do kościoła niesiemy koszyczki, by poświęcić pokarmy. Dziś możemy do niego włożyć niemal wszystko, gdyż na rynku jest ogromny przepych towarów. Jak sprawić, by nasza święconka była stylowa i gustowna nie omijając przy tym tradycji. Należy pamiętać że dobór zawartości święconki nigdy nie był przypadkowy.

Koszyczek Wielkanocny powinien być z wikliny, słomy lub sosnowych łubków. Wyłożony w środku białą serwetą z koronką ozdobioną bukszpanem lub gałązkami borówek. Najbardziej popularne są kosze jednokolorowe, owalne.

0
0
0
s2sdefault
0
0
0
s2sdefault

Jeśli zanudziły Cię standardowe przepisy Wielkanocne i szukasz pomysłu na świąteczne smakołyki, zobacz co polecamy. Zebraliśmy przepisy na święta od naszych znajomych i przyjaciół, by podzielić się nimi z wami. Zachęcamy byście i wy pisały do nas o swoich dokonaniach kulinarnych, chętnie zamieścimy je na stronie i w ten o to sposób razem stworzymy gamę wielkanocnych przepisów świątecznych.

0
0
0
s2sdefault
0
0
0
s2sdefault

Rejestrując się, możesz spersonalizować komentarze oraz profil na forum. Możesz także zostać autorem artykułów/newsów.

Jesteś tutaj