Idziemy powoli pod górę. Słońce pali niemiłosiernie. Dochodzimy powoli do drewnianego płotu zrobionego z pionowych surowych desek. W drewnianej budce czeka na nas młody Noe z kasą fiskalną. odkłada powoli jakąś poświęconą książkę. Kupujemy dwa "normalne" i wchodzimy na niewielką polanę. W rzędzie stoją drewniane krzyże i rzeźby-świątki. W końcu polany w niebo bije dziób wielkiej drewnianej łodzi, która lekko przechylona wygląda jakby rzeczywiście osiadła tutaj po jakiejś wielkiej powodzi.

0
0
0
s2sdefault

Wenecja jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej osobliwych miejsc na świecie. Ukochana przez artystów i malarzy jak chociażby: Bellini, Carpaccio, Giorgione, Tycjan. A także muzyków. Vivaldi napisał właśnie tu Cztery Pory Roku. Pokochały ją również celebryci: Madonna, czy Elton John. Znajdują się tu sklepy największych kreatorów mody. Prada, Versace, Dior.

0
0
0
s2sdefault
0
0
0
s2sdefault

Całodzienny bilet, dzięki któremu za 20 zł można jeździć pociągiem i komunikacją miejską w trzech krajach? To możliwe? Tak, pod warunkiem że w Zgorzelcu lub w Görlitz z polskiego pociągu przesiądziesz się do niemieckiego pociągu, autobusu lub tramwaju. Z całodziennym biletem EURO-NYSA można wybrać się z Bolesławca na wycieczkę środkami komunikacji publicznej (autobus, pociąg) i przemieszczać się w regionie przygranicznym Polski, Niemiec i Czech. Dzięki transgranicznej ofercie komunikacji pasażerskiej można zaplanować indywidualne lub zbiorowe wycieczki do najciekawszych miejsc Euroregionu Nysa.

0
0
0
s2sdefault

Rejestrując się, możesz spersonalizować komentarze oraz profil na forum. Możesz także zostać autorem artykułów/newsów.

Jesteś tutaj